Zachwycający pod każdym względem Samsung JU7500

Zachwycający pod każdym względem Samsung JU7500

samsung
Nowy telewizor Samsung Curved Ultra High Definition JU7500 zachwyca szczegółowością obrazu oraz wciągającą głębią zakrzywionego ekranu. Jest także niezwykle prosty w obsłudze, dzięki zastosowaniu nowego, szybszego i bardziej intuicyjnego systemu operacyjnego Tizen.

Na ekranie JU7500 ujrzymy czterokrotnie więcej szczegółów niż na tradycyjnym odbiorniku Full HD, a zastosowane technologie optymalizacji obrazu takie jak PurColor, Auto Depth Enhancer, Peak Illuminator czy UHD Dimming sprawią, że krystalicznie czysty obraz będzie cechował się niezwykłym kontrastem, głębią i wiarygodnie odwzorowanymi kolorami. Telewizory JU7500 posiadają także wbudowany algorytm pozwalający na skalowanie obrazu o niższej rozdzielczości do jakości zbliżonej do UHD. Dzięki temu, nasza kolekcja ulubionych filmów DVD zyska nową jakość.

Połączenie zakrzywionej formy ekranu i niezwykle szczegółowej rozdzielczości Ultra HD, gwarantuje wysoką jakość obrazu i niezapomniane przeżycia filmowe. Kształt ekranu nie jest przypadkowy. Zakrzywienie znacząco wpływa na nasze wrażenia w trakcie oglądania filmów – eliminuje zniekształcenia obrazu, sprawia że łatwiej zatapiamy się w akcji filmu i gwarantuje szersze pole widzenia, dzięki zastosowanemu optymalnemu promieniowi zakrzywienia.

Telewizor JU7500 gwarantuje najwyższą jakość obrazu wśród dostępnych zakrzywionych modeli Ultra High Definition firmy Samsung. Może się pochwalić się współczynnikiem PQI na poziomie 1400. PQI, czyli Picture Quality Index, to parametr opracowany przez firmę Samsung pozwalający na szybkie i łatwe porównanie jakości obrazu telewizorów. PQI bierze pod uwagę działanie zastosowanych technologii w takich obszarach jak odwzorowanie detali i kolorów, głębia obrazu, jego kontrast czy płynność. Oczywiście im wyższa wartość PQI, tym lepszej jakości obraz oferuje dany telewizor.

Model JU7500 funkcjonuje w oparciu o nowy, intuicyjny system operacyjny Tizen, który otwiera przed użytkownikami mnóstwo nowych możliwości. Znacznie ułatwiony jest od teraz dostęp do polecanych i ulubionych treści – kanały, aplikacje czy gry możemy przypiąć na stałe do belki pojawiającej się w dolnej części ekranu. Jest to niezwykle wygodne i ułatwia szybkie docieranie do treści, z których najczęściej korzystamy. Nowa platforma Smart Hub działa także bardzo szybko dzięki czterordzeniowemu procesorowi, który zastosowano w telewizorze JU7500. Wśród nowych możliwości Smart TV należy wspomnieć o funkcji Briefing on TV, która ułatwi nam rozpoczęcie dnia. Telewizor uruchomi się w momencie włączenia się ustawionego na smartfonie budzika i wyświetli wybrany przez nas kanał telewizyjny oraz przydatne przy rozpoczęciu dnia informacje: godzinę, pogodę oraz wpisy z naszego kalendarza na dany dzień.

Dzięki systemowi Tizen, usprawnione zostały także możliwości łączności z urządzeniami mobilnymi i wymiana treści multimedialnych pomiędzy telewizorem a smartfonem czy tabletem. Funkcja Szybkie Połączenie (w smartfonach Galaxy S5 – Quick Connect) pozwala na błyskawiczne sparownie ze smartfonem lub tabletem i dzielenie się multimediami, takimi jak filmy czy zdjęcia. Dzięki niej szybko i łatwo dokończymy oglądanie filmu ze smartfona na telewizorze lub odwrotnie.

Efektowny i zachwycający zarówno obrazem, jak i designem nowy model telewizora Samsung Ultra HD dostępny jest w następujących przekątnych ekranu: 78, 65, 55 i 48 cali.

Idealnym uzupełnieniem telewizora JU7500, będą oferujące krystalicznie czysty dźwięk kompatybilne soundbary Samsung J7500, J6500 oraz J6000.

Dodaj komentarz