Na co najczęściej przeznaczamy kredyt gotówkowy?

Na co najczęściej przeznaczamy kredyt gotówkowy?

Jednym z najczęściej zaciąganych przez nas zobowiązań jest kredyt gotówkowy. Banki chętnie go udzielają, nie pytając o nasze potrzeby. Sprawdziliśmy, na co przeznaczamy go najczęściej. Ciekawych odsyłamy poniżej.

Kredyt gotówkowy określamy też jako konsumpcyjny, a potocznie nazywamy go po prostu pożyczką. Najczęściej udajemy się po niego do banku, gdzie nie musimy tłumaczyć się, jak spożytkujemy tę gotówkę. Cel jest dowolny, ale warto wiedzieć, na co zwykle się zapożyczamy.

Egzotyczne wakacje

Często brakuje nam pieniędzy, aby spełniać marzenia związane z podróżowaniem, np. do egzotycznych i odległych krajów. Potrzeba odpoczynku jest w pełni zrozumiała i odczuwa ją każdy z nas. Możemy odkładać co miesiąc jakąś kwotę, a następnie wybrać się na wakacje.

Nie każdy jednak potrafi oszczędzać. Wtedy warto wziąć kredyt gotówkowy w wybranym banku i wybrać się w życiową podróż – dookoła świata, w rejs po Morzu Śródziemnym, na Czarny Ląd. Pamiętajmy jednak, aby ustalić taką kwotę, jaką będziemy w stanie regularnie spłacać.

Remont domu lub mieszkania

Bardzo często decydujemy się też na kredyt, aby rozpocząć wciąż odkładany remont. Wiążą się z nim same problemy – trzeba mieć czas i znaczne nakłady finansowe. Co więcej, w trakcie remontu zwykle okazuje się, że koszty są wyższe niż zakładaliśmy.

Wtedy często udajemy się do banku po wsparcie – malowanie, tapetowanie, układanie płytek, podłóg, a może zmiana kuchni? Niezależnie od naszych planów i zakresu prac na pewno musimy liczyć się z tym, że odświeżenie mieszkania będzie nas kosztować…

Nowy samochód

Często zastanawiamy się także, czy wziąć kredyt gotówkowy, aby kupić samochód. Co prawda w ofercie banków są także specjalne kredyty samochodowe, ale zdarza się, że wybieramy konsumpcyjny, gdyż wiąże się z nim mniej formalności.

Decyzja należy oczywiście do nas, ale warto skonsultować się z pracownikiem banku lub dokonać analizy samodzielnie. Jeśli jednak zdecydujesz się na kredyt samochodowy, musisz przeznaczyć pieniądze na zakup pojazdu.

Sprzęt elektroniczny lub RTV/AGD

Kolejną z naszych najczęstszych potrzeb czy zachcianek jest sprzęt elektroniczny lub RTV/AGD. To również świetny pomysł na prezent dla bliskich. Możemy wziąć kredyt na zakup nowego telewizora lub laptopa, a także wymienić lodówkę czy piekarnik.

Technologia rozwija się tak prężnie i szybko, że trudno nadążyć za wszystkimi zmianami. Czasami warto poczekać, aż model z poprzedniego roku będzie można kupić w niższej cenie. Można ponadto rozważyć zakup wybranego produktu na raty – często okazuje się to również wygodną opcją.

Dodaj komentarz