Konto indywidualne – wszystko co musisz wiedzieć

Konto indywidualne – wszystko co musisz wiedzieć

W obecnych czasach trudno jest sobie wyobrazić prowadzenie codziennego życia bez konta w banku. Konto indywidualne posiada prawie każdy pełnoletni obywatel, a często także i młodzież. Gwarantuje ono bezpieczny i wygodny sposób gospodarowania naszymi finansami. Dlatego, jeśli jeszcze go nie posiadacie, sprawdźcie jakie korzyści wynikają z jego założenia.

Finansowa strona życia

Rzadko się zdarza aby nasza pensja trafiała bezpośrednio na nasze ręce. Nikt rozsądny nie będzie nosić ze sobą większej gotówki, narażając się na jej zgubienie czy kradzież. Dlatego podpisując umowę o zatrudnienie, pracodawcy proszą nas o podanie numeru konta do przelewów. Jest to komfortowe rozwiązanie dla obydwu stron – bezpieczne i bez ryzyka zaginięcia pieniędzy.

Konto indywidualne wymagane jest także przez wiele instytucji. To na nie przelewane są przeróżne świadczenia oraz zapomogi. Także my sami, gdy jesteśmy komuś dłużni pieniądze, wolimy wykonać przelew aniżeli chodzić z większymi kwotami w kieszeni. Nie zapominajmy też o życiu codziennym – wizyta w sklepie, u lekarza, wyjście do kina – tam też coraz częściej płacimy bezgotówkowo!

Dopasowanie do potrzeb klienta

Usługi oferowane przez banki dopasowane są do potrzeb różnych grup: młodzieży, dorosłych, osób zatrudnionych czy nawet emerytów. Założone konto ma zapewnić klientom łatwość i wygodę z jego korzystania oraz ułatwić codzienne życie. Jest to bardzo cenne, bowiem wybór dopasowany do naszych potrzeb pozwala nam oszczędzić, a czasem i pomnożyć nasze środki.

Banki wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów bardzo często oferują darmowe prowadzenie konta. Bezpłatna jest także obsługa karty płatniczej czy pobieranie środków z bankomatów. I to nie tylko na terenie kraju ale i za granicą! Co więcej, posiadacze konta indywidualnego mogą także liczyć na niskie prowizje przy przelewach lub całkowite ich zniesienie.

Co w ramach konta?

Konto indywidualne to nie tylko rachunek bankowy na które wpływają nasze pieniądze oraz karta płatnicza do ich wypłacania. To także możliwość oszczędzania i inwestowania. Posiadacze konta mogą bowiem otworzyć na nim kilka rachunków typu ROR ale także lokaty, rachunki maklerskie oraz przeznaczać zgromadzone środki w fundusze inwestycyjne.

Niektóre banki oferują posiadaczom kont możliwość zakupu ubezpieczenia na życie oraz doładowania telefonu. Nie trzeba chyba wspominać, że posiadając takie konto możemy wykonywać swobodne przelewy do ZUS i US, zlecić przelewy stałe, robić zakupy internetowe czy wiele innych przydatnych transakcji. I to wszystko bez wychodzenia z domu – przez telefon lub Internet.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Jeżeli decydujecie się na założenie nowego konta, przede wszystkim porównajcie oferty różnych banków. Powinny was zainteresować kwoty jakie są pobierane za jego otwarcie i prowadzenie. Koniecznie należy sprawdzić, czy za operacje na koncie (wpłaty, wypłaty, przelewy) pobierane są dodatkowe opłaty. Wiele banków nie pobiera jednak środków za te transakcje.

Przed podpisaniem umowy sprawdźcie także ilość dostępnych placówek bankowych oraz bankomatów w waszej okolicy. Jeśli darmowe wypłaty z konta dotyczą tylko bankomatów waszego banku, warto aby znajdowały się one w miarę blisko waszego zamieszkania. Wybór odpowiedniego banku i konta to nie tylko wygoda, ale także możliwość oszczędzenia – zarówno czasu jak i pieniędzy.

Dodaj komentarz