Jak zminimalizować koszty zakupu markowych okien?

Jak zminimalizować koszty zakupu markowych okien?

okna
Zakup okien do nowo powstającego domu lub wymiana starych okien na nowe wiążą się zwykle z dość sporymi kosztami. Warto jednak mieć na uwadze, że dobrze dobrane, nowoczesne okna mogą bezawaryjnie służyć nam przez lata. Dlatego zanim zdecydujemy się na wybór konkretnych modeli, poświęćmy chwilę, aby zastanowić się jakie okna najlepiej zamontować w poszczególnych pomieszczeniach naszego domu. Przemyślany zakup pozwoli nam zoptymalizować koszty zakupu okien, a do tego znacznie obniżyć comiesięczne rachunki za ogrzewanie.

Ekonomiczne łączenie okien

Szeroki wybór kolorów i zróżnicowane linie stylistyczne sprawią, że w zależności od materiału, z którego wykonane jest okno, możemy je idealnie dopasować do wystroju wnętrza, bryły budynku, a także koloru fasady. Warto dodać, że oferty niektórych producentów zostały stworzone tak, aby w jednym projekcie można było łączyć ze sobą okna wykonane z różnych materiałów, a także okna z drzwiami podnośno-przesuwnymi, z osłonami przeciwsłonecznymi i moskitierami oraz drzwiami wejściowymi. Jeśli zależy nam na wstawieniu eleganckich okien drewniano-aluminiowych, możemy oszczędzić na zakupach łącząc je z nieco tańszymi oknami z PCV z nakładką aluminiową, montując te ostatnie w łazience i pomieszczeniach, w których okna są szczególnie narażone na działanie wilgoci, a także w garażu czy piwnicy.

-Racjonalizując nasze zakupy pamiętajmy, aby przemyśleć również sposób użytkowania okna. Nie wszystkie okna muszą być rozwierno-uchylne w szczególności w przypadku, gdy w domu przewidziana jest rekuperacja. Wtedy warto zastosować okna nieotwierane tzw. fixy, które są o ok 25 – 30% tańsze od okien otwieranych – przekonuje Dariusz Olszewski Dyrektor Sprzedaży firmy IFTM Internorm.

Stare, dobre promocje

Planując zakup okien warto pamiętać, że producenci dwa, trzy razy w roku organizują promocje na własne produkty, a wtedy można uzyskać najkorzystniejsze ceny. – Miło mi poinformować, że 2015 rok zaczynamy od podwójnej promocji na okna Internorm, trwającej do 15 marca. Klient ma do wyboru 2 pakiety promocyjne. Na pakiet ochrony cieplnej składają się trzecia szyba, ciepła ramka oraz pianka termiczna, które oferowane są gratis. Dzięki promocji klient oszczędza ok 189 zł na m2 szyby względem okresu nie objętego promocją, a izolacyjność cieplna okien jest niższa od 0,8 W/m2K, czyli okna są pasywne. W pakiecie bezpieczeństwa Internorm oferuje okucia RC1N oraz szybę antywłamaniową za pół ceny, a za klamkę z kluczykiem nie ma dopłaty! Pakiety można łączyć – stwierdza Dariusz Olszewski z IFTM Internorm.

Zakup okien to istotna kwestia, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji warto skorzystać z pomocy zaufanych doradców, którzy pomogą zoptymalizować wydatki związane z kupnem lub wymianą okien i wybrać idealne rozwiązania do Twojego projektu.

Dodaj komentarz