Targi Kantońskie szansą dla importerów

Targi Kantońskie szansą dla importerów

chinyJuż niebawem w Chinach odbędą się największe na świecie targi wielobranżowe China Import and Export Fair. Obecność na tym wydarzeniu, to niepowtarzalna okazja zarówno do poznania nowych partnerów biznesowych, jak i rozpoczęcia przygody z importem.

Chińskie Targi Importowo-Eksportowe odbywają się w Kantonie dwa razy do roku, w edycji wiosennej i jesiennej. Tegoroczna edycja wiosenna rozpoczyna się 15 kwietnia i potrwa do 5 maja. Co roku na targach prezentuje się ponad 20.000 wystawców z ponad 150.000 produktów. Przestrzeń wystawiennicza nowoczesnego kompleksu Pazhou zajmuje ponad 580.000 metrów kwadratowych i w czasie tragów odwiedzana jest przez ponad 200.000 uczestników z całego świata. Targi Kantońskie, popularnie nazywane też Canton Fair, są wyczekiwanym i największym wydarzeniem wielobranżowym na świecie organizowanym od 1957 roku. To cel wielu zorganizowanych misji gospodarczych oraz wizyt przedsiębiorców i inwestorów, którzy planują nawiązanie lub rozszerzenie kontaktów handlowych.

– Canton Fair to najważniejsze wydarzenie w naszej branży – wyjaśnia Elżbieta Wolotkowska Import Manager z firmy Importuj z Nami – wybieramy się do Chin 14 kwietnia by odwiedzić Targi Kantońskie, naszym celem jest poznanie nowości produktowych na tamtejszym rynku, weryfikacja producentów oraz oczywiście nawiązanie nowych kontaktów biznesowych. Przy okazji będziemy też wizytować w Chinach Centralnych, gdzie producenci oferują znacznie niższe ceny. Generalnie mamy w Chinach zaplanowanych dużo spotkań z naszymi partnerami biznesowymi. Poza tym Canton Fair to fantastyczne multikulturowe wydarzenie, bardzo ciekawe biznesowo i turystycznie.

Targi Kantońskie określane są często jako największe okno wystawowe świata, z uwagi na ilość i różnorodność wystawców i produktów, edycja wiosenna dzielona jest na trzy fazy. Część pierwsza odbędzie się w dniach 15 – 19 kwietnia br. i obejmie produkty przemysłowe, część druga w terminie 23 – 27 kwietnia br. będzie dotyczyła dóbr konsumpcyjnych, a trzecia w terminie 01 maja – 05 maja obejmie, m.in. tekstylia, żywność oraz zaopatrzenie biur i instytucji.

Wizytacja na targach związana jest z dłuższym pobytem w Chinach, dlatego warto ją zaplanować tak, by przewidzieć możliwość odbywania spotkań poza obiektami wystawienniczymi, a przy okazji móc poznać tamtejszą kulturę i bardziej poznać rynek. Wiedzą o tym doświadczeni importerzy, którzy łączą obecność na wydarzeniach branżowych w Azji z zawieraniem nowych znajomości i umacnianiem istniejących kontaktów biznesowych. Dobrze zorganizowany wyjazd przekłada się na skuteczność późniejszej współpracy i zawieranych transakcji, o czym powinni pamiętać zarówno początkujący jak i doświadczeni w imporcie przedsiębiorcy.