Konto Rozsądne Alior Banku najlepszym rachunkiem osobistym 2015 roku!

konto
Konto Rozsądne z oferty Alior Banku, drugi rok z rzędu, zajęło pierwsze miejsce w rankingu rachunków osobistych portalu finansowego Money.pl. W tegorocznej, szóstej już, edycji zestawienia analitycy porównali ofertę 82 kont dostępnych w 32 bankach oceniając je pod kątem prawie 40 kryteriów.

Redakcja portalu finansowego Money.pl w tegorocznym zestawieniu wzięła pod uwagę najlepsze konta osobiste dla osób, które zarabiają około 2,5 tys. złotych netto miesięcznie, wykonują operacje kartą na minimum 500 złotych w każdym miesiącu i zamierzają założyć rachunek na co najmniej dwa lata. Modelowi klienci poszukują najtańszych rozwiązań, dlatego operacje bankowe (przelewy, polecenia zapłaty i zlecenia stałe) realizują przez Internet. Ponadto są zainteresowani programami promocyjnymi, które pozwalają na otrzymywanie np. zwrotu części wydatków dokonanych kartą. Dla twórców zestawienia istotne były również możliwość darmowego wypłacania pieniędzy z jak największej liczby bankomatów oraz udogodnienia wynikające z korzystania z bankowości mobilnej.

Oferty 32 banków poddano analizie pod kątem blisko 40 kryteriów podzielonych na trzy grupy: koszty prowadzenia i obsługi, dostęp do konta i środków oraz obsługa klienta. Maksymalnie konto mogło otrzymać 95 punktów.

Przy wymienionych założeniach, najlepszym kontem w 2015 roku zostało Konto Rozsądne dostępne w ofercie Alior Banku. Głównym benefitem Konta Rozsądnego jest możliwość uzyskania zwrotu 3% wartości zakupów, dokonanych w sklepach spożywczych, supermarketach lub hipermarketach, które opłacone zostały przy pomocy karty debetowej lub za pośrednictwem aplikacji iKASA. Maksymalnie można otrzymać w ten sposób premię w wysokości 50 złotych miesięcznie i 400 złotych rocznie. Z oferty może skorzystać każdy, kto otrzymuje na swoje konto wpływ z tytułu wynagrodzenia, emerytury, renty lub stypendium z uczelni w dowolnej wysokości i realizuje płatności za pomocą karty debetowej wydanej do rachunku.

Właściciele Konta Rozsądnego, którzy otrzymują regularne wpływy, nie płacą za prowadzenie rachunku. Mogą także bezpłatnie korzystać ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie oraz z krajowych przelewów internetowych.

Odzwierciedleniem atrakcyjnej oferty Alior Banku adresowanej do klientów indywidualnych jest fakt, że w gronie trzech najlepszych rachunków osobistych w rankingu portalu Money.pl znalazło się również Konto Wyższej Jakości. Jego posiadacze, którzy w danym miesiącu uzyskają wpływ na konto w wysokości minimum 2 500 złotych lub wykonają transakcje kartą na łączą kwotę nie mniejszą niż 700 złotych, nie zapłacą za prowadzenie konta, czy użytkowanie karty oraz za wszystkie inne operacje i usługi, realizowane zarówno w Internecie jaki i w oddziale Banku. Dodatkowo, klienci otrzymują gwarancję niezmienności tych warunków przez minimum 5 lat.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *