Klienci szukają wyższych sum ubezpieczenia

warta
Nawet czterokrotnie wyższe sumy ubezpieczenia proponuje Warta w nowych wariantach polisy Warta dla Ciebie i Rodziny. To odpowiedź na oczekiwania klientów, którzy chcą zagwarantować sobie i swoim rodzinom lepsze zabezpieczenie w razie nieszczęśliwych zdarzeń.

Rośnie świadomość konieczności zabezpieczenia rodziny na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń – taki wniosek płynie z doświadczeń Warty przy sprzedaży pakietu ubezpieczeń ochronnych Warta dla Ciebie i Rodziny. Szczególnie dotyczy to osób wykonujących wolne zawody czy mikroprzedsiębiorców, którzy są głównymi adresatami tej oferty. Grupa ta z dużym zainteresowaniem przyjęła możliwość zapewnienia sobie wypłaty w razie narodzin dziecka czy zgonu rodziców lub teściów. Te sztandarowe ryzyka, ujęte jak dotąd tylko w ubezpieczeniach grupowych dla pracowników firm czy instytucji. Teraz są dostępne w ramach pakietu Warty również dla klientów indywidualnych jak i właścicieli małych firm.

– Jednocześnie dostawaliśmy bardzo wiele sygnałów, że klienci oczekiwaliby istotnie wyższych wypłat w razie śmierci z różnych przyczyn. Chcieliby w ten sposób realnie zabezpieczyć swoją rodzinę na wypadek poważnych zdarzeń, takich jak śmierć głównego żywiciela rodziny. Dla osób zainteresowanych Programem Warta dla Ciebie i Rodziny ma to istotne znaczenie. Stąd nasza decyzja o wprowadzeniu nowych pakietów z istotnie wyższymi sumami wypłat w razie śmierci z różnej przyczyny – mówi Mirosław Bondar z Departamentu Rozwoju Produktów i Aktuariatu w TUnŻ Warta.

Oferta Warty jest o tyle atrakcyjna, że nawet czterokrotny wzrost wysokości potencjalnego świadczenia powoduje wzrost miesięcznej składki zaledwie o 40%. Na przykład w podstawowym pakiecie suma ubezpieczenia na wypadek śmierci z dowolnej przyczyny może teraz wynosić nawet 40 tys. zł, a nie 10 tys. zł jak do tej pory.

– Wielu z naszych klientów sporo podróżuje, stąd szczególnie atrakcyjna jest dla nich gwarancja wysokich wypłat w razie śmierci w wypadku komunikacyjnym w pracy. Dlatego też maksymalna wypłata z tego tytułu może wynieść nawet 210 tys. zł. To o 90 tys. zł więcej niż przed wprowadzeniem nowych pakietów – mówi Mirosław Bondar.

Ubezpieczenie gwarantujące wysokie wypłaty w razie nieszczęśliwych zdarzeń lub choroby jest szczególnie potrzebne mikroprzedsiębiorcom czy osobom wykonującym wolne zawody. Taka polisa może być przedmiotem cesji na bank, w przypadku zaciągania kredytu. Dzięki innowacyjnej konstrukcji umowy, cena ubezpieczenia jest stała i nie zależy ani od wieku, ani stanu zdrowia klienta. Przy przystąpieniu do ubezpieczenia Warta dla Ciebie i Rodziny nie jest wymagana ankieta medyczna, którą standardowo trzeba wypełnić przy zawieraniu klasycznej umowy indywidualnej.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *